Yaşam

Şahan Gökbakar’dan ‘ölü sayım’ açıklamalarına tepki

Maraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem açıklanan bilgilere göre 41 bin 20 kişinin ölümüne neden oldu.

Komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar, Vali Osman Bilgin’in ölü sayısıyla ilgili açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterdi. Gökbakar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Devletin valisi ağzıyla ‘durum gördüğünüzden ve bildiğinizden çok daha vahim, açıklanan rakamların 3.4 ve 5 katı’ diyor. Yani bir devlet yetkilisi resmi olarak rakamların eksik açıklandığını söylüyor, böyle bir şey mi var, bu nasıl bir yönetim?

NE OLDU?

Antep’in Nurdağı ilçesine koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Alim, ilçedeki depremzedeler için açıklama yaptı.

Konuşmasının yer aldığı ve sosyal medyada yayılan videoda Bilgin, “Kusura bakmayın geç geldik ama durum gördüğünüzden, bildiğinizden çok daha kötü. Açıklanan rakamların üç, dört, belki beş katı daha kötü” dedi.

Bilgin konuşmasının devamında, “Bazı vilayetleri tamamen yıkıp yeniden vilayetler yapacağız. Dolayısıyla bu şekilde gördüğünüz İstanbul depremi hiçbirine benzer bir deprem değil. Şehirler haritadan silinecek, yeni şehirler kurulacak” dedi. haritalar oluşturulacak.Bu nedenle devlet olarak, devlet yetkilileri olarak geç geldiysek sizlerden özür dileriz.”

Vali Alim daha önce “Yaşadığımız afet çok büyük. Nurdağı ilçesiyle ilgili kararı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte aldık. İlçeyi tamamen, eksiksiz, yüzde yüz yıkıyoruz” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu