Haber

Öğretmenlerden ‘ek 55 bin ödev’ talebi

Ankara’da atama bekleyen öğretmenler Ulus Meydanı’nda basın açıklaması yaparak 55 bin öğretmenin daha atanmasını istedi.

Eğitim ve Bilim Gücü Dayanışma Sendikası ile Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası’nın çağrısıyla 62 ilden görev bekleyen yaklaşık 2 bin öğretmen Altındağ ilçesine bağlı Ulus Meydanı’nda bir yere geldi. Öğretmen adaylarına CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ve Refah Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Güner de destek verdi. 8 Mayıs’ta yapılan 45 bin öğretmen atamasına 55 bin atama daha talep eden öğretmen adayları, “Öğretmenler nerede, Ulus’ta 55 bin fazla”, “Susma bağır, bağır” gibi sloganlar attı. ek 55 bin haktır”.

‘TANITIMLAR 100 BİNE KADAR TAMAMLANMALI’

Grubun ismiyle ilgili basın açıklaması yapan öğretmen adayı Mine Büyükdemirci, “Yıllarca eğitimimize emek veren ve 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavının iptali ile 5 kez sınava giren biz öğretmenler olarak; atanmadık atanmadık, hakkımız olan 55 bin ek adil öğretmen atamak için toplandık, hayallerimiz var, umutlarımız var, meydanlarda değil, okullarımızda, sınıflarımızda olmak istiyoruz. Bu ülkenin gençleri olarak hayalini kurduğumuz mesleği bir an önce icra etmek istiyoruz. 45 bin öğretmen ataması yapıldı. Bu atama sayısı ile binlerce öğretmen ve aileleri yine hüsrana uğradı. En başından beri.” 100 bin öğretmenin atanmasını talep ettik. 45 bin randevu yetersiz. 55 bin öğretmen daha atanmalı ve bu sayı bir an önce 100 bine çıkarılmalıdır” dedi.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, öğretmenlerin bir an önce öğrencileriyle görüşmek istediğini belirterek, “Bütün kümelerle bu konuyu görüşeceğim. AK Parti ile görüşeceğim, MHP ile görüşeceğim. Bizim CHP’miz. Kümenin temel olarak böyle bir isteği var.” (HABER MERKEZİ)

kalkanderehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu