Haber

Kızını kaybeden anneden korkutan iddia

Kızını kaybeden anneden korkutan iddia

Adana’da 8 gündür kayıp olan 13 yaşındaki Mina Kartal’ın annesi, kızının uyuşturucu bağımlıları tarafından gözaltına alındığını iddia etti.

ADANA – Adana’da 8 gündür kayıp olan 13 yaşındaki Mina Kartal’ın annesi Fatma Kartal, kızının uyuşturucu bağımlıları tarafından gözaltına alındığını iddia etti. Anne Kartal, “Başına bir şey gelmesinden çok korkuyorum” dedi.

Yüreğir ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi’nde ikamet eden Fatma ve Şafak Kartal çiftinin 13 yaşındaki kızı Mina Kartal’dan 31 Ocak’tan bu yana haber alınamadı. Ailesi, Mina’yı 8 gündür şehrin her yerinde arıyor. “Yürüyüşe çıkacağım” diyerek evden ayrılan Kartal. Çocuk Şube Müdürlüğü polisleri, hakkında kayıp başvurusunda bulunulan Mina’yı arama çalışmalarını sürdürüyor.

“Uyuşturucu bağımlılarının kızımı gözaltına aldığını düşünüyorum”

Kızının 31 Ocak günü öğle saatlerinde evden çıkabileceğini söyleyen anne Fatma Kartal, “O tarihten bu yana herhangi bir haber alamadık. Çocuk şube ekibi şu anda arıyor. Kayıp çocuğu hemen ihbar ettik. Çocuk Şubesi ilgilenmeye başladı. Bu şekilde haber bekliyoruz. Bir yerden haber bekliyoruz. Özellikle “Gittiği bir park var, orada uyuşturucu bağımlıları var. Uyuşturucu bağımlılarını gözaltına aldığını düşünüyorum. Başına bir şey gelmesinden çok korkuyorum” dedi.

“Eğer biri beni zorla tutuyorsa lütfen kızımı serbest bırakın.”

Acılı anne Kartal, kızına seslenerek, “Mina’cığım lütfen geri dön, seni çok perişan durumdayız. Bir an önce haber ver. Eve dön, seni bekliyoruz kızım. Biz de seni bekliyoruz.” Korkuyorsun kızım lütfen bana haber ver. Ya da birisi Mina’yı zorla tutuyorsa lütfen kızımı evine bırak.” “Bırakın dönsün” dedi.

turhalhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu