Yaşam

Boğaziçi Üniversitesi Lisansüstü Programları Tanıtım Günü 9 Nisan’da Güney Kampüs’te gerçekleştirilecektir.

Boğaziçi Üniversitesi Lisansüstü Programları Tanıtım Günü, 9 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleşecek. Yüksek lisans ve doktora programları hakkında bilgi edinmek ve programlar hakkında detaylı bilgi paylaşmak isteyen adaylar için düzenlenen etkinliğe öğretim üyeleri ve öğrenciler de katılacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nde lisansüstü programların tanıtımı 9 Nisan’da Üniversitenin Güney Kampüsü’ndeki Mühendislik Fakültesi’nde yapılacak. Açılış gününde Boğaziçi Üniversitesi’nde akademik hayatına devam etmek isteyen adaylar, 7 enstitünün çeşitli alanlarda sunduğu lisansüstü programların kabul koşulları, eğitim ve araştırma müfredatı, akademik kadrosu ve diğer olanakları hakkında detaylı bilgi alabilecekler. Adayların soruları programlarda lisansüstü ders veren akademisyenler tarafından cevaplandırılacaktır.

TANITIM SEMİNERLERİ DE DÜZENLENECEK

Yüksek lisans, doktora ve ortaöğretim yüksek lisans programları için kurulacak tanıtım stantları, Mühendislik Fakültesi giriş katında 11.00-16.30 saatleri arasında açılacak. Bu kapsamda yapılacak tanıtım seminerleri de Mühendislik Fakültesi dersliklerinde yapılacaktır. Bu seminerlerde adaylar detaylı sunumlarla programlar hakkında bilgilendirilecek ve akademisyenlere soru sorabileceklerdir.

Bu yıl Atatürk Elementleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü, Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, Çevre Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü’nden toplam 49 lisansüstü program adaylarla buluşacak. .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu